Canikli, ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşecek

Milli Savunma Bakanı Canikli, Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında TSİ 20.00'de ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşecek.

 

BRÜKSEL (AA) - Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Canikli, TSİ 20.00'de ise ABD Savunma Bakanı James Mattis ile görüşecek.

Canikli, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği NATO Karargahı'nda NATO ve Türkiye Daimi Temsilciliği yetkililerince karşılandı.

Programı kapsamında ilk olarak NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşen Bakan Canikli, ABD Savunma Bakanı James Mattis, İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ve İspanya Savunma Bakanı Maria Dolores de Cospedal ile ayrı ayrı bir araya gelecek, Nükleer Planlama Grubu Savunma Bakanları Oturumu'na katılacak.

Canikli'nin, ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşmesi TSİ 20.00'de gerçekleşecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin Afrin ilçesini işgal eden terör örgütü PYD/PKK'ya yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın değerlendirileceği görüşmede, bölgedeki gelişmeler ele alınacak.

Milli Savunma Bakanı Canikli, daha sonra Kuzey Atlantik Konseyi Toplantısı Savunma Bakanları Oturumu'na iştirak edecek.

Aile fotoğrafı çekiminde de yer alacak Canikli'nin, ilk günkü programı NATO Savunma Bakanları çalışma yemeğiyle sona erecek.

Muhabir: Sinan Uslu

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin geleceği için asla umutsuzluğa kapılmayalım
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,"Türkiye'nin geleceği için asla umutsuzluğa kapılmayalım. Bu güzel ülkede hepimiz huzur içinde yaşayacağız. Bunun sözünü veriyorum" dedi.
devamı..

                 

Başbakan Yıldırım: Darbeci zihniyetleri tarihin derinliklerine göndereceğiz
Başbakan Yıldırım, "Yenikapı ruhunu devam ettiren Cumhur İttifakı'yla gelecek hedeflerimizi de inşallah MHP, BBP ile AK Parti olarak aynen devam ettireceğiz. Darbeci, vesayetçi, ayrımcı zihniyetleri tamamen tarihin derinliklerine göndereceğiz" dedi.
devamı..

                 

'Müdahaleler olmasaydı 16 yılda Türkiye altı kat büyürdü'
Sağlık Bakanı Demircan, "Son 16 yılda yakaladığımız istikrar sayesinde Türkiye üç kat büyüdü. Ben burada açık konuşuyorum, eğer bu darbeler olmasaydı, müdahaleler olmasaydı, 16 yıl içerisinde Türkiye altı kat büyürdü." dedi.
devamı..

                 

Başbakan Yıldırım: Kurdaki dalgalanma birtakım manipülasyonların sonucu
Başbakan Yıldırım, "Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi birtakım manipülasyonların sonucudur." dedi.
devamı..

                 

Başbakan Yıldırım Bursa'daki sele ilişkin bilgi aldı
Başbakan Yıldırım, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ten şehirde yaşanan sele ilişkin bilgi aldı, gerekenin yapılması talimatını verdi.
devamı..

                 

Seçim beyannamelerinde 'teknoloji ve bilim' farkı
Açıklanan seçim beyannamelerinde, "teknoloji" kelimesi AK Parti'nin beyannamesinde 241, CHP'nin bildirgesinde 72 kez, "bilim" sözcüğü ise AK Parti'nin beyannamesinde 50, CHP'nin bildirgesinde 22 kez kullanıldı.
devamı..

                 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türkiye'nin geleceği için gücümüzü birleştirdik
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bildiğiniz gibi Türkiyemizin geleceği için Cumhur İttifakı'nı oluşturduk. Türkiye'nin geleceği için gücümüzü birleştirdik. Çünkü bu birliğe Türkiye'nin ihtiyacı var. El ele, omuz omuza Türkiyemiz için çalışacağız." dedi.
devamı..

                 

MHP Genel Başkanı Bahçeli: MHP'yi TBMM'de layık olduğu bir mevkiye mutlaka taşıyacağız
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi'ni TBMM'de çok daha güçlü, layık olduğu, sözü geçen bir mevkiye mutlaka taşıyacağız." dedi.
devamı..

                 

Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi belli oldu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, "Emeklilerimiz Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nda net olarak maaşına bakılmaksızın 1000 TL bayram ikramiyesi alacaklar. Tarih, haziranın ilk haftasında inşallah." dedi.
devamı..

                 

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce: Emeklilerle ilgili kanun çıkaracağız
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, "Allah'ın izni, milletin isteği ile cumhurbaşkanı olduğumda emeklilerle ilgili kanun çıkaracağız. Emekliler, Ramazan ve Kurban bayramında bin lira değil, o an ki asgari ücret kaç para ise onu alacak." dedi.
devamı..

                 

AK Parti Sözcüsü Ünal: AK Parti olarak 46-48, Cumhurbaşkanlığında 54-56 bandındayız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ünal, "AK Parti olarak 46-48 bandındayız. Cumhurbaşkanlığında 54-56 bandındayız. Kamuoyu araştırmalarının 2 üstü, 2 altı durumu olabildiği için bunu söylüyorum." dedi.
devamı..

                 

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı tarihin akışını değiştirecek
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Aziz milletimizin vicdanında doğan Cumhur İttifakı, 2023'ün güçlü Türkiye'sini şekillendirecek ve tarihin akışını değiştirecektir." dedi.
devamı..

                 

Muharrem İnce: Başörtülü kardeşim nasıl giyinirse giyinsin kimse karışmayacak
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "İsteyen istediği gibi giyinecek. Başörtülü kardeşim ister sokakta ister evde ister devlet dairesinde nasıl giyinirse giyinsin kimse karışmayacak." dedi.
devamı..

Başbakan Yıldırım: Bunlara kalsa 16 yıldır yapılan dev eserleri balyozla yok edecekler
Başbakan Yıldırım, "Bunlara kalsa 16 yıldır yapılan dev eserleri, tünelleri yolları ve hastaneleri balyozla yok edecekler.Bunların derdi AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan." dedi.
devamı..

'Dolarla da operasyon yapsanız diz çöktüremeyeceksiniz'
Gençlik ve Spor Bakanı Bak, "Recep Tayyip Erdoğan her zaman milletle beraber olmuştur. İstediğiniz kadar dolarla da hainlerle de operasyon yapsanız Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktüremeyeceksiniz, millete diz çöktüremeyeceksiniz." dedi.
devamı..

TBMM Başkanı Kahraman: Türkiye'ye çelme takmak isteyenler muvaffak olamayacaklar
TBMM Başkanı Kahraman, "Türkiye'ye çelme takmak isteyenler ve haçlılar muvaffak olamayacaklar. Bu yürüyüşü durduramayacaklar. Aldatılmışlar da bugün destek olabilir ama onlar da uyanacaklar." dedi.
devamı..

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce: Solun birlikteliği eski bir terminoloji
CHP'nin cumhurbaşkanı aday İnce, "Solun birlikteliği eski bir terminoloji. Bu, işe yaramaz artık. 50+1 lazım. Daha değişik bir terminoloji lazım. Geniş bir yelpaze olacak." dedi.
devamı..

Başbakan Yıldırım vatandaşla iftar yaptı
Yıldırım, iftarda Gölbaşı ilçesinde yaşayan Yeşil ailesinin evine misafir oldu.
devamı..

CHP seçim sloganlarını tanıttı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, cumhurbaşkanı seçiminde "hepimizin cumhurbaşkanı", milletvekili seçiminde ise "millet için geliyoruz" sloganını kullanacaklarını açıkladı.
devamı..