Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttı

- Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak: - "Folkart Vega, İzmir'in merkezinde, Alsancak ve Halkapınar arasında, İzmir Körfezi'nin tam karşısında 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden oluşuyor. 850 milyon lira yatırım değerindeki proje İzmir'in

 

İZMİR (AA) - İzmir merkezli Folkart Yapı, 850 milyon liraya mal olacak yeni projesi Folkart Vega'nın tanıtımını gerçekleştirdi.

İzmir Hilton Oteli'nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, biri İstanbul olmak üzere çok sayıda projeyi kusursuz tamamladıklarını, İzmir'de yaptıkları projelerin tutarının 6 milyon lirayı geçtiğini söyledi.

Folkart olarak geçmişten geleceğe emin adımlarla yürüdüklerini belirten Sancak, "Gücümüz oranında işler yaptık. Kaynağımızı aşan işlere kalkışmadık. Yeni projelere ve işlere de bu mantıkla girdik. Öncelikle öz kaynağımıza güvendik. Bu yönde iş yapma tarzımız, grubumuz ve şirketimizin anayasasını oluşturdu." dedi.

Sancak, verdikleri tüm sözleri tuttuklarını, ticareti sadece para kazanmak olarak görmediklerini, çevrelerine ve topluma değer kattıklarını, bunun sonucu olarak insanların güvenini kazanmayı başardıklarını aktardı.

Yeni projeleri Folkart Vega'yı büyük bir heyecanla tanıttığını belirten Sancak, "Adını lir takım yıldızında, mavi ışık saçan en parlak yıldızdan alan Folkart Vega, İzmir'in merkezinde, Alsancak ve Halkapınar arasında, İzmir Körfezi'nin tam karşısında 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden oluşuyor. Tam 850 milyon lira yatırım değerindeki bu çok beğeneceğinizi düşündüğünüz proje, İzmir'in yeni yıldızı olacak." dedi.

Sancak, projelerinin 2021 yılının eylül ayında tamamlamayı hedeflediklerini, henüz satışa çıkmadan Türkiye'nin yanı sıra Avrupa ve Körfez ülkelerinden yoğun ilgi gördüklerini ve projenin yüzde 20'sinin satışının gerçekleştiğini ifade etti.


- "Umutsuzluğa asla yer yok"


Sancak, ekonomide yaşanan olumsuzlukların kısa sürede atlatılacağına inandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Ekonominin geldiği noktada, Türkiye’nin tüm kurumları ve stratejileriyle, hızlı ve güçlü politikalarıyla, hedeflerinde ilerleyeceğine inanıyoruz. Mali disiplinin çok daha etkin şekilde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Katılımcı bir anlayışla, kararlılık içinde Türk bankacılığının güçlü kanatları altında, bütçe disiplininin korunacağına, ihracatın artırılacağına inanıyoruz.

Doğru bir tasarruf anlayışı ile büyümenin sürdürülebilir kılınacağına, güçlü bir dönüşüm ve üretim programının uygulanacağına güveniyoruz. Umutsuzluğa asla yer yok. Kaynakların doğru ve verimli kullanılacağını da, düşünüyoruz."

Öz kaynağına dayanmadan büyüyen şirketlerin özellikle paraya kolay ulaşılan zamanlarda döviz ile ticareti olmadığı halde dövize dayalı borçlanmayı avantajlı gördüğünü aktaran Sancak, bunu tercih eden şirketlerin bugün yaşadığı sıkıntıları görünce üzüldüklerini ifade etti.

- Dışa açılma

Son 5 yıldır yaptıkları projelerin satışlarında büyük bir artış olduğunu vurgulayan Sancak, "2018 yılında da satış hedeflerimizi yakalayıp fazlasıyla geçiyoruz. 2019 yılı hedefimiz ise Türkiye'nin İzmir'den çıkmış birinci inşaat şirketi olmak." değerlendirmesinde bulundu.

Sancak, yeni projelerinin Avrupa'da yaşayan Türkler ve Körfez ülkelerindeki yabancı yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edildiğini, bu alanlara yönelik özel çalışmaların meyvelerini toplamaya başladıklarını belirterek, "Özellikle Körfez ülkelerindeki yabancı yatırımcılar son yıllarda İstanbul'da umduklarını bulamadılar. Bu nedenle İzmir'i yeni bir yatırım üssü olarak seçtiklerini mutluluk duyarak sizlerle paylaşıyorum." diye konuştu.

- "Gönlümüz çukurun kaldırılmasından yana"

Sancak, İzmir'de temeli 18 yıl önce atılan ancak davalar ve değişen imar planları nedeniyle yapılamayan ve kamuoyunda "Basmane Çukuru" olarak adlandırılan Ege Dünya Ticaret Merkezi projesi ile ilgili ise şöyle konuştu:

"2 ay önce Bölge İdare Mahkemesi, TMSF ve Büyükşehir Belediyesi lehine bir karar verdi. Yeni bir gelişme. Bu karar sonrası TMSF ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Gönlümüz o çukurun oradan kaldırılmasından yana."

Folkart Yapı Satış Genel Müdür Yardımcısı Olcay Kamışlıdere ise Folkart Vega'da metrekare fiyatının 6 bin liradan, daire fiyatlarının da 445 bin liradan başlayarak satışa çıktığını aktardı.

Peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uyguladıklarını belirten Kamışlıdere, "Yüzde 25 peşinat verip yüzde 75'lik kısım için ise 24 ay vade farksız ödeme imkanı sunuluyor. Yüzde 50 peşin ödenmesi halinde ise 48 ay taksitle ödeme imkanı bulunuyor." dedi.

Folkart Genel Müdürü Metin Sancak da yüzde 5'e yakın olan yabancı satın alma oranını kurdukları Folkart Global ile artırmak istediklerini, hedeflerinin bu oranı 2019 yılında yüzde 20'lerin üzerine çıkarmak olduğunu kaydetti.

En büyüğü 136 metre yükseklikteki 38 kattan oluşan toplam 4 bloktan oluşan Folkart Vega Projesi, 20 bin 715 metrekarelik alanda yükselecek.

843 konut ile 53 ticari alandan oluşacak projede plaj konseptinde kumsala sahip bir açık havuz ve oyun alanları yer alıyor. Projede ayrıca fitness, haman, sauna, cep sineması, cafe, kütüphane gibi sosyal donatı alanları bulunuyor. 

Türkiye ile KKTC arasındaki enerji iş birliği genişleyecek

devamı..

                 

MTV'den 16,1 milyar lira gelir bekleniyor
Motorlu taşıtlar vergisinden gelecek yıl 16 milyar 89 milyon lira gelir elde edilmesi öngörülüyor.
devamı..

                 

BMW 1 milyondan fazla aracı geri çağırıyor
BMW, 2010 ile 2017 yılları arasında üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modellerdeki 1 milyondan fazla otomobili "egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek bir riskten" dolayı geri çağırıyor.
devamı..

                 

Meteorolojiden soğuk ve yağışlı hava uyarısı

devamı..

                 

Citroen, sıfır faize varan fırsatlar sunuyor

devamı..

                 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'yi kurtarmamız lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu anamuhalefetin başındaki zat sadece millete değil, aynı zamanda CHP'nin başına da bela. CHP'yi de bizim kurtarmamız lazım." dedi.
devamı..

                 

İngiliz sinema devi Suudi Arabistan projesini durdurdu
Dünyanın en büyük sinema zincirleri arasında yer alan İngiliz Vue, Suudi Arabistan’da 30 sinema salonundan oluşan projesini durdurma kararı aldığını bildirdi.
devamı..

                 

Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,64 azalışla 94.080,42 puandan başladı.
devamı..

                 

Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla gerçekleştirildi
- CW Enerji katkılarıyla Antalya’da Akdeniz Üniversitesi'nde, 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu düzenlendi
devamı..

                 

Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,28 değer kaybıyla 93.468,99 puandan kapattı.
devamı..

                 

Upcall'dan Paris'te tatil kazanma fırsatı
- Upcall, özelliklerini deneyimleyen 10 çifti 3 gece 4 gün Paris seyahatine çıkarıyor
devamı..

                 

Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,84 değer kaybıyla 94.681,70 puandan tamamladı.
devamı..

                 

TCMB dolar cinsi zorunlu hesaplara ödenen faizi yükseltti
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, dolar cinsi zorunlu hesaplara ödenen gecelik faizi yüzde 2'ye çıkardı.
devamı..

Brexit Avrupa Yatırım Bankasına pahalıya patlayacak
Avrupa Yatırım Bankası (EIB) Başkanı Werner Hoyer, "İngiltere'nin AB'den ayrılmasıyla EIB'nin 100 milyar avroluk kredi verme kapasitesini kaybedeceğiz." dedi.
devamı..

Turkcell'e IPRA Altın Ödülleri'nden iki ödül
- Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün: - "Dünyanın ilk dijital operatörü olarak, sadece müşterilerimize değil Türkiye'ye hizmet etmenin ve bunun tüm dünyada takdir görmesinin mutluluğunu yaşıyoruz"
devamı..

Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Yıl sonunda merkezi yönetim bütçe giderlerinin 821,8 milyar lira, merkezi yönetim bütçe gelirlerinin 749,6 milyar lira olarak gerçekleşeceğini öngörüyoruz." dedi.
devamı..

Türksat, IMISC 2018'in iletişim sponsoru oldu
- 5. Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı 24-26 Ekim'de Türksat'ın iletişim sponsorluğunda gerçekleştirilecek
devamı..

Koçtaş Fix mağazası Şile'de açıldı
- Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu: - "Müşterimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak onlara en yakın çözümü sunma, yeni faydalar sağlayan ürün ve iş modelleri geliştirme isteğimiz neticesinde, Koçtaş Fix mağazalarımızın ilkini 2013 yılında hizmete açtık
devamı..

Aygaz, Standardizasyona Katkı Ve Katılım ödülünün sahibi oldu
- Aygaz, Ayna Komite standart hazırlama çalışmalarına verdiği katkılar nedeniyle Standardizasyona Katkı Ve Katılım Ödülü'nün sahibi oldu.
devamı..