Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla gerçekleştirildi

- CW Enerji katkılarıyla Antalya’da Akdeniz Üniversitesi'nde, 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu düzenlendi

 

İSTANBUL (AA) - 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

CW Enerji'den yapılan açıklamaya göre, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla, Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Açılışa, Prof. Dr. Terence Seedsman, AÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldıray Özbek, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Arun, Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban, Dinar Belediye Başkanı ve Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar, Gerontoloji Derneği Başkanı Emine Ayık Tufan, CW Enerji Yönetim Kurulu Temsilcisi Nihan Demirtaş ve çeşitli ülkelerden bilim insanları katılım gösterdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, sempozyumun yerel ve merkezi yönetimleri demografik gelişmeler konusunda uyarmak, bilgilendirmek, daha iyi sosyal politikalar üretmelerine yardımcı olmak amaçlarının somutlaşmış biçimi olduğunu belirtti.

Tufan, yaşlanmanın sadece yeterlilik kaybı anlamına gelmediğini, aksine yeterlilik kazançlarıyla da bağlantılı bir süreç olabileceğini belirterek, ekonomik, sosyal ve psişik birikimler ve bunların birey ve toplum adına kullanabilecek birer potansiyel olduklarını göstermeye çalışan sempozyumun, aynı zamanda yaşlılığın sürekli değişen yeni simalarını ortaya koyacağının altını çizdi.

Türkiye açısından önemli olduğuna inandıkları sempozyumun gelenekselleşmesinden büyük bir sevinç duyduklarını belirten Tufan, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Gerontoloji Derneği Başkanı Emine Ayık Tufan da derneğin, yaşlılığın toplumsal yönlerini öne çıkarmaya ve yaşlılığa özgü problemleri çözmeye yönelik uygulamalar başlatmak ve yürütmek amacıyla 2005 yılında Antalya'da kurulduğunu bildirdi.

Derneğin amaçlarından birinin gerontoloji bilimini topluma anlatmak olduğunun altını çizen Tufan, derneğin diğer amaçlarının bu alanda ihtiyaçları tespit etmek, belirlemek ve gerekli hizmetlerin yürütülmesi için zemin hazırlanmasına destek olmak olduğunu aktardı.


- CW Enerji'ye plaket


CW Enerji Yönetim Kurulu Temsilcisi Nihan Demirtaş ise firmalarının Türkiye’de 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firması olduğunu bildirdi.

CW Enerji’nin, Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün ilk oyuncularından biri olarak Türkiye'nin, Afrika ve Avrupa'nın en büyük solar enerji tedarikçisi konumunda olduğunun altını çizen Demirtaş, firmalarının ticaretin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de adından sıkça söz ettirdiğini belirtti.

CW Enerji olarak sosyal sorumluluk bilinci ile sayısız yardım ve eğitim projesine maddi, manevi destek vermeye devam ettiklerini belirten Demirtaş, "Yolumuzun Türk bilimine katkı sağlayacak böyle bir sempozyumla kesiştiği için gururluyuz. Tüm katılımcılara verimli bir sempozyum dileriz." ifadesini kullandı.

CW Enerji adına CW Enerji Yönetim Kurulu Temsilcisi Nihan Demirtaş'a sempozyuma katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.


 

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati: Türkiye güçleniyor ve zenginleşiyor
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, "Türkiye güçleniyor, zenginleşiyor ve özellikle İslam dünyası için elzem olan helal kazanma ve helal yaşama konusundaki bu gibi programları da inşa ediyor." dedi.
devamı..

                 

Deutsche Bank’ta kara para aklama araması
Kara para aklama soruşturmasına yönelik Deutsche Bank’ın Frankfurt merkezinde arama gerçekleştiriliyor.
devamı..

                 

ABD'ye ikinci en yüksek zeytinyağı ihracatı
Türkiye'nin 2017-2018 zeytinyağı ihracat sezonunda yaptığı dış satım geçen sezona göre yüzde 49 artışla 66,1 bin tona çıkarken, ABD'ye ihracat yüzde 108 yükselerek 24,5 bin tona ulaştı.
devamı..

                 

Marmara ve Batı Karadeniz'de sıcaklıklar 2 ila 8 derece azalacak
Marmara ve Batı Karadeniz'de hava sıcaklıkları, kuzey ve batı bölgelerde 2 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
devamı..

                 

Ekonomik güven endeksi arttı
Ekonomik güven endeksi, kasımda geçen aya göre yüzde 9,1 artarak 67,5'ten 73,7'ye yükseldi.
devamı..

                 

Dolar/TL, son 16 haftanın en düşük seviyesine geriledi
Dolar/TL, 5,2030 ile 7 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini gördü.
devamı..

                 

Alman devi 12 bin kişiyi işten çıkaracak
Bayer AG, yeniden yapılanma çerçevesinde yaklaşık 12 bin kişiyi işten çıkaracağını ve hayvan sağlığı bölümünü satacağını duyurdu.
devamı..

                 

Kızıldere 3 JES dünyada "ilk'lerin santrali oldu
Zorlu Enerji Yatırımlar İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü Kındap, birçok "ilk"in Kızıldere 3 Jeotermal Enerji Santrali yatırımıyla hayata geçirildiğini söyledi.
devamı..

                 

Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo Fuarı başladı
"Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı", yerli ve yabancı paydaşlar ve ziyaretçilerin katılımıyla Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde başladı.
devamı..

                 

Albaraka Türk'e çifte ödül
- Albaraka Türk, Londra merkezli Cambridge IFA tarafından gerçekleştirilen İslami Bireysel Bankacılık Ödülleri'nde çifte ödül aldı
devamı..

                 

BEYSAD ve Özyeğin Üniversitesi’nden Sanayi 4.0 zirvesi
- BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özaydemir: - "Sanayi 4.0 ile yalnızca üretim süreçlerinin değil düşen maliyetlerin yaratacağı değişimle birlikte sosyal bir dönüşüm de ortaya çıkacak. Yeni rekabet şartları firmalar açısından daha çevik ve ekonomik olm
devamı..

                 

Tekfen Holding'e "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülü
- Yönetim kurulunda, 3'ü bağımsız 4 kadın üye bulunduran Tekfen Holding, Türkiye Kadın Direktörler Konferansı kapsamında "Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu" ödülünü aldı
devamı..

                 

Rusya ABD'nin yaptırımlarına karşı hazır
Rusya Maliye Bakanlığı Dış Kısıtlamaları İzleme Departmanı Başkan Vekili Dimitriy Timofeyev, "ABD yaptırımlarının Rus ekonomisi üzerindeki etkisi nispeten küçük. Yine de her türlü senaryoya karşı hazırlıklıyız." dedi.
devamı..

THY'den 5 bininci Moskova seferi

devamı..

Renault Trucks'tan "sıfır faiz" kampanyası
- Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu: - "Yeni kampanyamız sayesinde araçlarını yenilemek isteyen veya yeni alım yapacak müşterilerimizin daha da avantajlı yatırımlar yapmalarını hedefliyoruz"
devamı..

OSSA, üyelerine Pakistan kapısını araladı
- OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi, üyelerinin Pakistan pazarında daha güçlü yer alabilmesi için Pakistanlı Supreme Tecnocrafts firmasıyla iş birliği anlaşması imzaladı - Kümelenme üyelerinden GALEN Tech de yaptığı anlaşmayla ülkedeki mevcut iş hacmi
devamı..

Gram altın son 4 ayın en düşük seviyesini gördü
Altının gram fiyatı, güne değer kaybıyla başlamasının ardından 8 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesi olan 204,4 lirayı gördü.
devamı..

Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,12 değer kazancıyla 95.125,57 puandan tamamladı.
devamı..

Borsa günü yükselişle tamamladı
BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,59 değer kazancıyla 94.070,97 puandan tamamladı.
devamı..