Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla gerçekleştirildi

- CW Enerji katkılarıyla Antalya’da Akdeniz Üniversitesi'nde, 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu düzenlendi

 

İSTANBUL (AA) - 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

CW Enerji'den yapılan açıklamaya göre, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla, Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Açılışa, Prof. Dr. Terence Seedsman, AÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldıray Özbek, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özgür Arun, Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban, Dinar Belediye Başkanı ve Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar, Gerontoloji Derneği Başkanı Emine Ayık Tufan, CW Enerji Yönetim Kurulu Temsilcisi Nihan Demirtaş ve çeşitli ülkelerden bilim insanları katılım gösterdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, sempozyumun yerel ve merkezi yönetimleri demografik gelişmeler konusunda uyarmak, bilgilendirmek, daha iyi sosyal politikalar üretmelerine yardımcı olmak amaçlarının somutlaşmış biçimi olduğunu belirtti.

Tufan, yaşlanmanın sadece yeterlilik kaybı anlamına gelmediğini, aksine yeterlilik kazançlarıyla da bağlantılı bir süreç olabileceğini belirterek, ekonomik, sosyal ve psişik birikimler ve bunların birey ve toplum adına kullanabilecek birer potansiyel olduklarını göstermeye çalışan sempozyumun, aynı zamanda yaşlılığın sürekli değişen yeni simalarını ortaya koyacağının altını çizdi.

Türkiye açısından önemli olduğuna inandıkları sempozyumun gelenekselleşmesinden büyük bir sevinç duyduklarını belirten Tufan, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Gerontoloji Derneği Başkanı Emine Ayık Tufan da derneğin, yaşlılığın toplumsal yönlerini öne çıkarmaya ve yaşlılığa özgü problemleri çözmeye yönelik uygulamalar başlatmak ve yürütmek amacıyla 2005 yılında Antalya'da kurulduğunu bildirdi.

Derneğin amaçlarından birinin gerontoloji bilimini topluma anlatmak olduğunun altını çizen Tufan, derneğin diğer amaçlarının bu alanda ihtiyaçları tespit etmek, belirlemek ve gerekli hizmetlerin yürütülmesi için zemin hazırlanmasına destek olmak olduğunu aktardı.


- CW Enerji'ye plaket


CW Enerji Yönetim Kurulu Temsilcisi Nihan Demirtaş ise firmalarının Türkiye’de 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firması olduğunu bildirdi.

CW Enerji’nin, Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün ilk oyuncularından biri olarak Türkiye'nin, Afrika ve Avrupa'nın en büyük solar enerji tedarikçisi konumunda olduğunun altını çizen Demirtaş, firmalarının ticaretin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de adından sıkça söz ettirdiğini belirtti.

CW Enerji olarak sosyal sorumluluk bilinci ile sayısız yardım ve eğitim projesine maddi, manevi destek vermeye devam ettiklerini belirten Demirtaş, "Yolumuzun Türk bilimine katkı sağlayacak böyle bir sempozyumla kesiştiği için gururluyuz. Tüm katılımcılara verimli bir sempozyum dileriz." ifadesini kullandı.

CW Enerji adına CW Enerji Yönetim Kurulu Temsilcisi Nihan Demirtaş'a sempozyuma katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.


 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: TÜBİTAK'ta FETÖ'den 1289 personelin işine son verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "TÜBİTAK'ta, 17 Aralık 2013-31 Ekim 2018 tarihleri arasında FETÖ/PDY irtibatı ve iltisakı olan toplam 1289 personelin işine son verilmiştir." dedi.
devamı..

                 

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Mark Plant'ı ağırlayacak
- Küresel Kalkınma Merkezi (CGD) Kıdemli Politika Yöneticisi ve Kalkınma Finansmanı Direktörü Mark Plant, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde "Düşük Gelirli Ülkelerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Finansmanı" konulu bir konferans verecek
devamı..

                 

Ödemeler dengesi verileri açıklandı
Ödemeler dengesi eylül ayında 1 milyar 830 milyon dolar fazla verirken, 12 aylık cari açık ise 46 milyar 58 milyon dolar oldu.
devamı..

                 

Arçelik'e, 11. kez "Lovemark" ödülü
- Arçelik Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi: - "Tüketicilerimiz bu ödülle bizi bir kez daha taçlandırdı. Yıllardır bu başarıya layık görülmemizin nedeni tüketicilerimiz bize duyduğu güven ve sevgidir"
devamı..

                 

Cerrahi aletler "Kare Kod" takibinde
- Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından işletilen Adana, Elazığ ve Yozgat Şehir Hastaneleri Merkezi Sterilizasyon Ünitelerinde, cerrahi işlemlerde kullanılan alet ve malzemelerin sterilizasyonu "Kare Kod" uygulamasıyla yüzde 100 kontrol altında tutuluyor
devamı..

                 

Garanti'den müşterilerine 2 yeni hizmet
- Banka, "Motosiklet Kredisi" ve "BAK Sigorta (Bayiden Anında Kredi)" adını verdiği kredi ve sigorta seçenekleriyle müşterilerin finansal ihtiyaçlarına satış noktasında anında çözüm sunuyor
devamı..

                 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Yatırım teşvikleriyle 205 bin kişinin istihdamı planlanıyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, 9 ayda verilen 4 bin 730 yatırım teşvik belgesinin 117 milyar liralık sabit yatırıma dönüşmesiyle, 205 bin kişinin istihdamının planlandığını bildirdi.
devamı..

                 

KoçSistem'e Altın Örümcek'ten birincilik ödülü

devamı..

                 

Ekonomistler ekimde de cari fazla bekliyor
Ekonomistler, ekonominin yeniden dengelenme sürecine girmesinin etkisiyle cari işlemler hesabının eylülde üst üste 2 ay cari fazla verdiğini, bu durumun ekim ayında da görülebileceğini belirtti.
devamı..

                 

Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününe yüzde 0,18 değer kazancıyla 93.005,79 puandan başladı.
devamı..

                 

Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,50 değer kaybıyla 91.445,28 puandan tamamladı.
devamı..

                 

Şık ve konforlu kanepeler Koçtaş'ta

devamı..

                 

Hazine 1 milyar 961,1 milyon lira borçlandı
Hazine, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 1 milyar 961,1 milyon lira borçlandı.
devamı..

Adıyaman'dan İran'a sertifikalı tohum ihraç edildi
Adıyaman'da faaliyet gösteren bir firma yetiştirdiği 3 bin ton sertifikalı nohut tohumunun 2 bin 500 tonunu İran'a ihraç etti.
devamı..

Anadolu Isuzu'dan faiz kampanyası
- Anadolu Isuzu'nun Kasım ayı faiz kampanyası kapsamında 50 bin liraya 12 ay 0 faiz tüketiciyle buluşacak
devamı..

Aselsan Konya Silah Sistemleri Anonim Şirketi kuruldu

devamı..

'Spekülatörler kuru soğan fiyatlarını yükseltmeye çalışıyor'
Oluzlu Tarım İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Çelik, spekülatörlerin panik havası yaratarak soğan fiyatlarını yükseltmeye çalıştığını söyledi.
devamı..

Vestel'e 4 Felis Ödülü
- 13. Felis Ödülleri'nde Vestel, "Entegre Kampanyalar", "Film" ve "Ufuk Açan Dijital Fikirler" kategorilerinde ödüllere layık görüldü
devamı..

Allianz Türkiye'de çevik dönüşüm atamaları devam ediyor
- Fonksiyon bazlı yapılanmadan iş odaklı yapılanmaya geçiş sağlayan çevik çalışma modelinde 4 farklı branş başta olmak üzere üst yönetim kadrolarında görev değişikliği ve atama kararı alındı
devamı..