Irak'ın kuzeyinde saldırı hazırlığındaki 5 terörist etkisiz hale getirildi

TSK Hakkari kırsalı ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 

ANKARA (AA) - Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Hakkari kırsalı ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Hakkari kırsalındaki terör hedeflerine yönelik düzenlenen ve 3 teröristin etkisiz hale getirildiği hava harekatının yanı sıra Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen hedefler de ateş altına alındı.

Harekatta, TSK'nın üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Muhabir: Yıldız Nevin Gündoğmuş

 

Mısır ekonomisinin 3'üncü büyük döviz kaynağı: Süveyş Kanalı
Süveyş Kanalı, yılda sağladığı 4,5-5 milyar dolarlık girdisiyle, Mısır ekonomisinde 3’üncü büyük döviz kaynağı olarak kabul ediliyor.
devamı..

                 

Emniyet müdüründen, kızına ceza yazan polise ödül
Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, araba kullandığı sırada telefon ile konuşan kızına ceza yazan trafik polisine takdirname verdi.
devamı..

                 

Dünya halterinin efsanesi: Naim Süleymanoğlu
Naim Süleymanoğlu'nun 1986 yılında Türkiye'ye iltica etmesi ve 1988 Seul Olimpiyatları'ndaki başarısı, halterin ülkedeki seyrini değiştirdi.
devamı..

                 

Kapadokya'ya tek elden yönetim, sil baştan planlama
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kapadokya'da oluşturulacak "Alan Yönetimi Başkanlığı" sistemiyle tüm kararların tek elden alınacağı ve bölgenin mekansal planlarının yeniden hazırlanacağı bir döneme geçecek.
devamı..

                 

BBP Genel Başkanı Destici: Kendi adaylarımızla seçimlere katılacağız
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi olarak Türkiye'nin her seçim noktasında kendi adaylarımızla ve kendi amblemimizle seçimlere katılacağız." dedi.
devamı..

                 

Serginin açılışı Bayar ve Menderes'in altın makası ile yapıldı
Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yerel Basında Atatürk Üniversitesinin Kuruluşunun Yansımaları" isimli serginin açılışı, 60 yıl önce dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile Başbakan Adnan Menderes'in kullandığı altın makasla yapıldı.
devamı..

                 

Trump'tan yardımcısı Pence'e tam güven
ABD Başkanı Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence'in sadakatinden şüphe ettiği iddialarını yalanlayarak, "Hayır, onun sadakatinden kesinlikle şüphem yok. Bana yüzde yüz sadık Mike Pence, yüzde yüz. Aklımda tek bir şüphe yok." dedi.
devamı..

                 

AK Parti'ye 7 bin 180 kişi aday adaylığı başvurusu yaptı
AK Parti'ye 5-16 Kasım tarihleri arasında toplam 7 bin 180 kişi, belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu.
devamı..

                 

'Çin'in kötü günleri geri dönüyor'
Foreign Affairs dergisinde yayımlanan makalede, Devlet Başkanı Cinping yönetimindeki Çin'de, eski baskıcı anlayışın geri gelmeye başladığı savunularak, Müslümanlara ve Uygur bölgesindeki eğitim kamplarında bulunanlara baskı yapıldığı iddia edildi.
devamı..

                 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençliği ihmal eden bir milletin istiklali tehdit altında demektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençliği ihmal eden, gençlerine sırtını dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin istikbali ve istiklali tehdit altında demektir." dedi.
devamı..

                 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: Yurt dışından binlerce ton kirli kağıt ithal ediyoruz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, "Yurt dışından binlerce ton kirli kağıt ithal ediyoruz. Bizim kağıtlarımız ne oluyor, onları kavun, karpuz, yiyecek çöplerinin arasına attığımız için gidiyor." dedi.
devamı..

                 

'31 Mart seçimlerini 'Gönül Belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "31 Mart 2019 seçimlerini 'Gönül Belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk." dedi.
devamı..

                 

İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye Avrupa'nın ikinci büyük deprem gözlem ağına sahiptir
İçişleri Bakanı Soylu, "Türkiye bugün Avrupa'nın ikinci büyük deprem gözlem ağına sahiptir. Geçen yıl 38 bin 287 depremi kaydettik. Bu yıl ilk 10 ay itibarıyla 19 bin 446 deprem kaydımız oldu." dedi.
devamı..

California'daki yangınlarda ölü sayısı 74'e yükseldi
ABD'nin California eyaletinde etkili olan yangınlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 74'e çıktı.
devamı..

Yemen'de savaş mı kazanacak, barış mı?
Hudeyde'deki çatışmaların uluslararası baskılar sonucu durmasının ardından Yemen'de savaş ile barış arasında sallanan hassas bir döneme girildi.
devamı..

Yazar Tarık Tufan: Raskolnikov hayattadır ve bir varoluş biçimidir
Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı olduğu 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen "Romanı Taklit Eden Hayat" söyleşisinin konuğu Tarık Tufan oldu.
devamı..

Hayatını insanları güldürmeye adayan oyuncu: Nejat Uygur
Tiyatro formundaki televizyon programlarıyla sahneleri evlere taşıyan Nejat Uygur, vefatının 5. yılında anılıyor.
devamı..

Uludağ'da kar kalınlığı 18 santimetre
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı 18 santimetreye ulaştı.
devamı..

AA Yeni Medya Haberleri Yayın Yönetmeni Er: Haber ajansları sürekli kendini güncel tutmak zorunda
AA Yeni Medya Haberleri Yayın Yönetmeni Mustafa Fuat Er, haber ajanslarının teknoloji firmalarını çok iyi takip etmek ve kendi uygulamalarını geliştirebilmek durumunda olduğunu belirterek, "Sürekli kendimizi güncel tutmak zorundayız." dedi.
devamı..