Nişantaşı Üniversitesi'nde "Erasmusdays" etkinlikleri

- Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu: - "Erasmus programı, şu anda 33 ülkede yapılıyor. Her yıl 300 bin üniversite öğrencisi bu programa katılıyor" - Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu: - "Bugün en çok kültürden, kültürel çe

 

İSTANBUL (AA) - Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu, Erasmus programının şu anda 33 ülkede yapıldığını ve her yıl 300 bin üniversite öğrencisinin bu programa katıldığını bildirdi.

İlk olarak 2017'de yapılan "Erasmusdays” etkinlikleri, bu yıl 12-13 Ekim'de 20 farklı ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşecek. Erasmus hakkında farkındalık yaratmak ve Erasmus projelerinin sonuçlarının paylaşılmasını amaçlayan etkinlikler boyunca ayrıca, tüm Erasmus paydaşlarının bir araya gelmesi de hedefleniyor.

Erasmusdays 2018 etkinlikleri kapsamında Nişantaşı Üniversitesi, Türkiye’den konferans başvurusu kabul alan ilk üniversite oldu. Bugün ve yarın Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüs’te gerçekleşecek "Erasmus+ Cooperation for Innovation in The Perspective of Cultural Dissemination" konferansında, Avrupa’da kültürel yayılımın inovasyonel proje ortaklıkları için önemi tartışılacak.

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, Erasmus programının 1987 yılında başlatıldığını ve başladığında ufak bir program olduğunu söyledi.

Kamiloğlu, Erasmus programının ilk yılında 3 bin 200 öğrencinin katılım gösterdiğini, bunların sadece üniversite öğrencisi olduğunu belirterek, programın zamanla büyüdüğünü, şu anda 33 ülkede yapıldığını ve her yıl 300 bin üniversite öğrencisinin bu programa katıldığını bildirdi.


- "Kültürel çeşitlilikten, birbirimizi anlamaktan bahsedeceğiz"


Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu da uzun yıllar AB-Türkiye ilişkilerini çalıştığını, bu ilişkilerin bir kısmına şahitlik ettiğini, yüksek lisansını ve doktorasını da AB çalışmaları üzerine olduğunu anlattı.

Hatipoğlu, böyle bir organizasyonu Nişantaşı Üniversitesi'nde gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Bugün en çok kültürden, kültürel çeşitlilikten, birbirimizi anlamaktan, ötekileştirmenin ne demek olduğundan bahsedeceğiz." dedi.


- Nişantaşı Üniversitesi, Erasmusdays 2018'de bir yarışmaya imza atıyor


Konferans boyunca, AB-Türkiye ilişkileri sürecinin gelişmesinde Erasmus'un etkileri, Türkiye'de Erasmus'un geçmişi ve geleceği, Erasmus projelerinin gençlere ve eğitime katkıları gibi önemli konular da çeşitli oturumlarla masaya yatırılacak.

Nişantaşı Üniversitesi, Erasmusdays 2018'de bir yarışmaya da imza atıyor. Üniversite, Erasmus Student Network öğrencilerini, sosyal girişimcilik projelerini hayata geçirmeye davet ediyor.

Öğrenciler, yarın projelerini sunacak ve kazanan projeye, Nişantaşı Üniversitesi İnovasyon Merkezi-NisNova'da mentorluk desteği verilecek.


 

Brexit Avrupa Yatırım Bankasına pahalıya patlayacak
Avrupa Yatırım Bankası (EIB) Başkanı Werner Hoyer, "İngiltere'nin AB'den ayrılmasıyla EIB'nin 100 milyar avroluk kredi verme kapasitesini kaybedeceğiz." dedi.
devamı..

                 

Aygaz, Standardizasyona Katkı Ve Katılım ödülünün sahibi oldu
- Aygaz, Ayna Komite standart hazırlama çalışmalarına verdiği katkılar nedeniyle Standardizasyona Katkı Ve Katılım Ödülü'nün sahibi oldu.
devamı..

                 

Bakan Albayrak'tan 'bütçe' açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Yıl sonunda merkezi yönetim bütçe giderlerinin 821,8 milyar lira, merkezi yönetim bütçe gelirlerinin 749,6 milyar lira olarak gerçekleşeceğini öngörüyoruz." dedi.
devamı..

                 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'yi kurtarmamız lazım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu anamuhalefetin başındaki zat sadece millete değil, aynı zamanda CHP'nin başına da bela. CHP'yi de bizim kurtarmamız lazım." dedi.
devamı..

                 

Citroen, sıfır faize varan fırsatlar sunuyor

devamı..

                 

TCMB dolar cinsi zorunlu hesaplara ödenen faizi yükseltti
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, dolar cinsi zorunlu hesaplara ödenen gecelik faizi yüzde 2'ye çıkardı.
devamı..

                 

Türksat, IMISC 2018'in iletişim sponsoru oldu
- 5. Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı 24-26 Ekim'de Türksat'ın iletişim sponsorluğunda gerçekleştirilecek
devamı..

                 

Koçtaş Fix mağazası Şile'de açıldı
- Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu: - "Müşterimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak onlara en yakın çözümü sunma, yeni faydalar sağlayan ürün ve iş modelleri geliştirme isteğimiz neticesinde, Koçtaş Fix mağazalarımızın ilkini 2013 yılında hizmete açtık
devamı..

                 

Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,64 azalışla 94.080,42 puandan başladı.
devamı..

                 

Upcall'dan Paris'te tatil kazanma fırsatı
- Upcall, özelliklerini deneyimleyen 10 çifti 3 gece 4 gün Paris seyahatine çıkarıyor
devamı..

                 

Türkiye ile KKTC arasındaki enerji iş birliği genişleyecek

devamı..

                 

Gerontoloji Sempozyumu, CW Enerji katkılarıyla gerçekleştirildi
- CW Enerji katkılarıyla Antalya’da Akdeniz Üniversitesi'nde, 8. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu düzenlendi
devamı..

                 

İngiliz sinema devi Suudi Arabistan projesini durdurdu
Dünyanın en büyük sinema zincirleri arasında yer alan İngiliz Vue, Suudi Arabistan’da 30 sinema salonundan oluşan projesini durdurma kararı aldığını bildirdi.
devamı..

Borsa günü düşüşle tamamladı
BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,28 değer kaybıyla 93.468,99 puandan kapattı.
devamı..

Gümrük vergisinden 3 yılda 73 milyar lira gelir beklentisi
Gümrük vergisi gelirlerinde gelecek 3 yılda yaklaşık 73 milyar liralık tahsilat öngörülüyor.
devamı..

Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,84 değer kaybıyla 94.681,70 puandan tamamladı.
devamı..

Meteorolojiden soğuk ve yağışlı hava uyarısı

devamı..

BMW 1 milyondan fazla aracı geri çağırıyor
BMW, 2010 ile 2017 yılları arasında üretilen 4 ve 6 silindirli farklı modellerdeki 1 milyondan fazla otomobili "egzoz sisteminde yangın çıkarabilecek bir riskten" dolayı geri çağırıyor.
devamı..

Turkcell'e IPRA Altın Ödülleri'nden iki ödül
- Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün: - "Dünyanın ilk dijital operatörü olarak, sadece müşterilerimize değil Türkiye'ye hizmet etmenin ve bunun tüm dünyada takdir görmesinin mutluluğunu yaşıyoruz"
devamı..